Participants

Name Affiliation
Luis Alberto Aké Ahu U. Málaga
Antonio Alarcón U. Granada
Alma Albujer Brotons U. Córdoba
Rui Albuquerque U. Evora
Víctor Aldaya IAA, Granada
Paulo Antunes U. Coimbra
Gulsah Aydin U. Suleyman Demirel, Isparta
Ángel Ballesteros U. Burgos
Fernando Barbero IEM-CSIC, Madrid
Rossella Bartolo Politecnico di Bari
Manuel Barros U. Granada
Patrick Breuning Karlsruhe Institute of Technology
Irene Brito U. do Minho, Guimarães
Magdalena Caballero U. Córdoba
Jose Luis Cabrerizo U. Sevilla
Margarida Camarinha U. Coimbra
Anna Maria Candela U. Bari Aldo Moro
Raquel Caseiro U. Coimbra
Ildefonso Castro U. Jaén
Katherine Castro U. Granada
Ildefonso Castro-Infantes U. Granada
Hana Chuda Tomas Bata U., Zlín
Nastassaja Cipriani KU. Leuven
Jesús Clemente Gallardo U. Zaragoza
Iván Costa e Silva U. F. Santa Catarina, Florianópolis
Abdilkadir Ceylan Çöken U. Suleyman Demirel, Isparta
Mihalis Dafermos U. Princeton
Rachel Dawe Martins Instituto Superior Técnico, Lisboa
Florin Diacu U. Victoria, Canada
Jose Carlos Díaz Ramos U. Santiago
Guiulia Dileo U. Bari
Bart Dioos KU. Leuven
Miguel Domínguez Vázquez IMPA, Río de Janeiro
Marek Elzanowski Portland State University
Alberto Enciso ICMAT, Madrid
Elisa Ercolessi U. Bologna
Stanislaw Ewert-Krzemieniewski West Pomeranian University of Technology Szczecin
Albert Fathi ENS, Lyon
Rui Loja Fernandes UIUC, Illinois
María Luisa Fernández U. País Vasco
María Esther Fernández Vieito U. Complutense, Madrid
Ana Ferreira U. do Minho, Braga
Leonor Ferrer U. Granada
José Luis Flores U. Málaga
Hadleigh Frost U. Canterbury, Christchurch
José Antonio Gálvez U. Granada
Eduardo García Río U. Santiago
Sandra Gavino-Fernández U. Santiago de Compostela
Julio Guerrero U. Murcia
Katarzyna Grabowska U. Warszaw, Waszawa
Stefan Hollands U. Cardiff / Leipzig
John Huerta Instituto Superior Técnico, Lisboa
Ana Hurtado U. Granada
David Iglesias U. La Laguna
Bert Janssen U. Granada
Josef Janyška Masaryk U., Brno
Jorge Alberto Jover Galtier U. Zaragoza
Abdul Hamid Kara U. Witwatersrand
Manuel de León ICMAT-CSIC, Madrid
Ana Lerma U. Jaén
Eraldo Lima Jr. U. Fortaleza
Francisco José López U. Granada
José Miguel Manzano U. Roma Tre
Kishore Marathe Brooklyn College, New York
Juan Margalef U. Complutense, Madrid
Giuseppe Marmo U. Federico II, Napoli
Juan Carlos Marrero U. La Laguna
Francisco Martín U. Granada
Antonio Martínez U. Granada
Eduardo Martínez U. Zaragoza
Josef Mikes Palacký U., Olomouc
Francisco Milán U. Granada
Verónica Martín-Molina Centro Universitario de la Defensa de Zaragoza
Sebastián Montiel U. Granada
Valter Moretti U. Trento, Povo (Trento)
Olaf Müller U. Regensburg
Miguel Carlos Muñoz-Lecanda UPC, Barcelona
Emilio Musso Politecnico di Torino
Pedro Naranjo U. Burgos
Alberto Navarro ICMAT, Madrid
Jose Navarro U. Extremadura
André Neves Imperial College, London
Antonio de Nicola U. Coimbra
Lorenzo Nicolodi U. degli studi di Parma
Joana Nunes da Costa U. Coimbra
Miguel Ortega U. Granada
Edith Padrón U. La Laguna
Francisco J. Palomo U. Málaga
Konstantina Panagiotidou Aristotle U. Thessaloniki
Davide Pastorello U. Trento, Povo (Trento)
Jesús Pérez García U. Granada
Juan de Dios Pérez U. Granada
Joaquín Pérez U. Granada
Juan M. Pérez-Pardo INFN, Sezione di Napoli
Roger Picken Instituto Superior Técnico, Lisboa
Pedro Daniel Prieto-Martínez UPC, Barcelona
Rafael Ramírez U. Rovira i Virgili, Tarragona
Alvaro Restuccia U. Antofagasta
Manuel Ritoré U. Granada
Domingo Rodríguez U. Granada
Magdalena Rodríguez U. Granada
Daniel Rodríguez U. La Laguna
Narciso Román-Roy UPC. Barcelona
Alfonso Romero U. Granada
Antonio Ros U. Granada
César Rosales U. Granada
Ceferino Ruíz U. Granada
Natalia Sadovskaia UPC, Barcelona
Juan Jesús Salamanca Jurado U. Córdoba
Ouamane Samia U. Constantine
Miguel Sánchez Caja U. Granada
Ignacio Sánchez U. Granada
Víctor Samartín López U. Santiago de Compostela
Nicola Sansonetto U. Padova
Patricia Santos Instituto Superior de Engenharia de Coimbra, UP Coimbra
Mert Sekerci U. Suleyman Demirel, Isparta
Adrián Sotomayor U. Antofagasta
Esmeralda Sousa Dias Instituto Superior Técnico, Lisboa
Sergey Stepanov Financial University under the Government of the Russian Federation
Nathalie Tassoti U. Wien
Miguel Teixidó-Román UPC, Barcelona
Umberto Toniolo Pozzolengo
Francisco Torralbo Torralbo KU Leuven
Niki Tsolakidou Aristotle U. Thessaloniki
Francisco Urbano U. Granada
Joeri Van der Veken KU Leuven
Franco Ventriglia U. Federico II, Napoli
Efstratios Vernadakis U. Granada
Cristina Vidal Castiñeira U. Santiago de Compostela
Silvia Vilariño Fernández Academia general militar, Zaragoza
Raquel Villacampa Centro Universitario de la Defensa de Zaragoza